Az előző héthez hasonlóan most is egy olyan lappal kezdünk, amit előszeretettel generál le a gyűjtőgeneráló pakli. Persze ez a Megrontott léleknél jóval univerzálisabb, szinte biztosan helyet követel magának minden feketével játszó pakliban.Védekezik, ősmágiás, ha a költsége túl borsos lenne, lapdobással helyettesíthetjük, ami még az oltalmat is megkerüli, mivel az alapköltsége 2 marad. A gyűjtőből kijátszhatóság miatt pedig egy lapba építve csíphetünk el kettőt, ha felgyűlik az erőforrásunk és nem kell lapot dobnunk neki, a játék középső-végső szakaszában komoly fenyegetéssé teszi. Fontos, hogy egy kiegészítéssel érkezik: a gyűjtőből kijátszva akkor is a Semmibe kerül, ha megakadályozzák.
Kettes oltalommal rendelkező lap nem sok van a játékban, mivel ha nem kezdünk, a második körben szinte csak a Sziréndal tudja megakadályozni ezeket, év végén pedig az is kirotál. Mégis ezzel a reakcióvédelemmel rendelkezik a felújított majom technikája, ami magas költség mellett tud komoly pusztítást végezni. A három választható hatása közül a játék szinte minden szakaszában tudunk majd olyat választani, ami hasznos lesz. Kontroll paklikon kívül is bátran ki lehet próbálni, például Jobb későnnel is kompatibilis az idézési költsége, oda nagyon kellemes az ellenfél összes manáját ellopni vagy éppen visszatölteni a kezünket.Továbbá, ki tudja, talán lesz még a bemutatóban egy követő felújítása, ami mellé annak idején viszonylag sok Chara-din azonnalival játszottak...
A sors kezéhez hasonló mechanika alapján olcsóbbodó (helyettesítődő) reakció, persze annál az esetek többségében gyengébb (nem is baj!). Apró előnye a Rhatt spoilerhez képest, hogy ez a helyettesítés konfigurálható, így ha van elég erőforrásunk, nem kerülünk olyan kellemetlen helyzetbe, ami A sors kezével néha megtörténik, hogy bár lenne erőforrásunk, de az ellenfelünknek már a sokadik lapja jön a körben, ezért A sors kezével nem tudunk az oltalmas lapjára reagálni. Ez a Savrengéssel nem fog előfordulni, nem kötelező a lehetséges maximumot helyettesíteni. Sokkal ritkábban fogjuk ezt a funkciót használni, de akár el is húzhatjuk "üresben". Ha az ellenfelünk felelőtlenül pakolászott a körben, akkor 1-2 ilyet kijátszva hamar elfogyhat az életpontja (meg a mi paklink is persze). A bemutatott zöld lapokkal és a korábbi kiegészítők erős Sheran lapjaival (pl. Jégkornis, Teknős felderítő) jó esélye van a színnek újra az élmezőnybe tartozni.
Az előző kiegészítőben megjelent, nagyon hasonló mechanikájú lap, a Végképp eltörölni egyelőre nem mondható fényes karrierű kártyának. Ez viszont szerintem nem a lap erejének szól leginkább, hanem a barna színt általánosan kevesebbet láthattuk az elmúlt fél évben. A kék viszont sok erős pakliban szerepel, emiatt A szépség dühe sokkal jobb helyzetből indul. Életkioltani ugyan nem tud, de a célzott lap költségétől függetlenül neki fixen csak 4 ÉP-t kell majd áldozni, a lapot pedig barna társához hasonlóan a Semmibe lövi.
Az előző verzióval ellentétben csak az első körben tudjuk ingyen kijátszani, cserébe nem sebződünk tőle, és lapot sem kell dobnunk.Ha legalább 2 VP-t költünk rá, akkor még jobb is az elődjénél, ekkor némi reakcióvédelmet kap.Sokkal tovább nem is lehet ragozni ezt a lapot, amíg ki nem rotál, megkerülhetetlen spoiler lesz.
Simon Richárd